OZ Pour ART

PROGRAM NOVEMBER

3. novembra (nedeľa)A čo ja, láska? 

Na zemi kufre a v tvári odhodlanie ženy, ktorá nemá v úmysle opustiť domov jedného zabehnutého manželského páru žijúceho v klasickom stereotype. Odkiaľ sa vzala, kto to je a prečo tie kufre v obývačke ostávajú, je záhadou. Kto bude víťazom boja o prekvapeného muža (Martin Mňahončák) sa možno vyjasní v závere tohto „súboja“ žien – mladej, krásnej Skarlet (Dominika Kavaschová v alternácii s Dominikou Žiaranovou) a prácou pohltenou manželkou Margit (Marta Sládečková).

Hrajú: Marta Sládečková, Dominika Kavaschová / alt. Dominika Žiaranová, Martin Mňahončák

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 19:00

Vstupné: 14 eur

Predpradaj: Srdiečkovo, Komunál klub alebo online www.tootoot.fm

 

9. novembra (sobota)Lienka Kikilienka a bojazlivé Strašidielko

Lienka Kikilienka miluje svoj krásny Rozprávkový les aj jeho nádherné zvuky. Hopi, cupi, šššššššššššš, ňuf.. Keď začuje nový zvuk, hneď vie, že v lese je niekto nový – a ten niekto narieka. Malé strašidielko – a plače od strachu. Ajajaj, Strašidielko, nemusíš sa báť zvukov lesa! Dokáže lienka presvedčiť nového kamaráta o kráse svojho lesa? Zvládne to sama, či bude potrebovať pomoc detí? Prezradíme, že všetko dobre skončí.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 10:00

Vstupné: 3 eur, vstupenky je možné zakúpiť 15 minút pred predstavením pred vstupom do sály

 

10. novembra (nedeľa)Železnica v Stupave

Železničné spojenie Stupavy s Devínskym Jazerom umožnilo vo svojej dobe zlepšiť dopravné napojenie Stupavy a Mástu, čím umožnilo rozvoj priemyslu na ich území. Prednáška z cyklu Stupava kedysi a dnes bude zameraná na priblíženie histórie vzniku a prevádzky trate a jej vlečiek a základný popis rušňov a vozňov, ktoré sa na nej používali.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 18:00

Vstupné: voľné

 

29. november (piatok)Básne Muzické 

Projekt s názvom Básne Muzické je ďalším hudobným počinom klaviristu a aranžéra Františka Báleša. V projekte predstavuje autorské skladby, ktoré vznikli pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky.

Autor v nich zhudobnil básne významných slovenských a českých básnikov (Ján Kostra, Ján Smrek, Jaroslav Seifert, František Hrubín, Jan Skácel, a iných), pričom žánrovo sa opiera o prvky jazzovej hudby. Československá poézia v čase spoločného štátu patrila medzi svetovo uznávanú literatúru o čom svedčia aj rôzne medzinárodné ocenenia jej autorov (Nobelovu cena za literatúru získal Jaroslav Seifert). Krása a hĺbka týchto básní láka už desatročia mnohých hudobníkov k ich zhudobneniu. V priestore jazzovej hudby je však toto spojenie zriedkavé. Okrem spomínaných básní zaznejú aj piesne s textami Františka Báleša, ktoré tiež pôvodne vznikli ako básne.

Students meets professionals je spoločným projektom študentov a pedagógov Cirkevného konzervatóriu v Bratislave.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 19:00

Vstupné: dobrovoľné

30. novembra (sobota)Snehuliačky Mily a Lily 

Kúzelná zimná rozprávka o tom, že byť iným a odlišným vôbec nie je čudné ani zvláštne. A keď chceme byť ako ostatní, môže to vypáliť tak, že sme len smiešni. Vtipný príbeh dvoch snehových sestier Mily a Lily sprevádzaný krásnymi pesničkami. plný humoru, lásky a nehy.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 10:00

Vstupné: 3 eur , vstupenky je možné zakúpiť 15 minút pred predstavením pred vstupom do sály

EBB 11 2019 nahlad 1