OZ Pour ART

PROGRAM OKTÓBER

3. – 6. októbra (štvrtok – nedeľa)ARTE.VIA IN ITALIA  

Občianske združenie arte.via Stupava tvoria členovia neprofesionálnej maliarskej tvorby. Vystavujúci umelci: Petra Balogová, Monika Balogová, Jana Demeterová, Vlasta Hubková, Barbora Kočišová, Stanislava Lantayová, Milada Lengyelová, Martina Mitická, Miloš Ulrych, Agneša Vavrinová

Vernisáž sa uskutoční 3. septembra o 18:30, špeciálny hosť: Marián Komáček, hudobnú hosť: Vladimír Ondrejčák (gitara)

Miesto: synagóga

Čas: 4. septembra (piatok) 17:00 – 19:00

        5. septembra (sobota) 11:00 – 16:00

        6. septembra (nedeľa) 13:00 – 16:00

 

Vstupné: dobrovoľné

 

13. októbra (nedeľa) – DŽBANKÁRSKE REMESLO V STUPAVE

Prednáška z cyklu o histórii Stupavy. Cech  hrnčiarov bol v Stupave založený v roku 1667. Vďaka generáciám zručných majstrov a dostatku kvalitnej hrnčiarskej hliny prežilo hrnčiarske a džbankárske remeslo v Stupave až do polovice 20. storočia. Sprievodcom rozprávania o stupavskej džbankárskej tradícii  bude Milan Greguš.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 18:00

Vstupné: voľné

 

19. októbra (sobota)STRATENÝ KOŽUCH ZAJKA FAJKA

Keď je raz niekomu chladno, isto mu niečo chýba. Jednému svetrík, inému deka, niekomu objatie a ďalšiemu – kožuch. Úbohý zajko Fajko sa nechá presvedčiť hadíkom Vadíkom, že jediným pravým zahriatím sú kamaráti. A tak zajko blúdi lesom a hľadá kamarátov, ktorí ho zohrejú. Stretne mnohých, ale ako to dopadné – to vám prezradia strážkyne lesa Katlinka a Silvána v rozkošnom príbehu zajka Fajka.

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 10:00

Vstupné: 3 eur

 

27. októbra (nedeľa)RITA

„RITA alebo Časopis nielen pre všetkých“ je autorská hra z tvorivej dielne trojice hercov Oľga, Belešová, Roman Pomajbo a Štefan Martinovič, ktorí prichádzajú na divadelný trh s touto svojou novou autorskou komédiou. Skvelé komediálne a improvizátorske trio vás vovedie do zákulisia redakcie lajfstajlového časopisu RITA v období, keď zostavujú vianočné číslo. Ktorá celebrita sa dostane na jeho titulku? Kto proti komu? Ona s ňou? Všetci spolu? On sám? Alebo prečo? Neboli by to Belešová, Pomajbo a Martinovič, keby sa v hre uspokojili len s jednou hereckou postavou. Show plná pesničiek, rôznych postáv, divných „týpkov“ a nezameniteľného humoru vás naladí na Vianoce v ktorejkoľvek časti roka, v akýkoľvek deň. Všetko podľa sloganu: „Svadby, rozchody, recepty aj nové hity, to všetko sa dozviete z našej RITY“.

Hrajú: Oľga Belešová (šéfredaktorka Brigita), Roman Pomajbo (fotograf a zástupca šéfredaktorky), Štefan Martinovič (samostatný redaktor)

Miesto: Komorné divadlo

Čas: 19:00

Vstupné: 10 eur  - https://tootoot.fm/sk/events/5d8329d92a177a10e0a2a156

 

Vstupenky na detské divadelné predstavenie je možné zakúpiť 15 minút pred začiatkom predstavenia priamo pred vstupom do sály Komorného divadla. Vstupenky na divadelné predstavenie RITA si je možné zakúpiť v prevádzkach Srdiečkovo a Komunál klub. Vstupenky na divadelné predstavenie RITA  je možné zakúpiť aj online prostredníctvom https://tootoot.fm/sk/events/5d8329d92a177a10e0a2a156